Teatr dla dzieci

Naszą ofertę spektakli dziecięcych kierujemy do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek dydaktycznych.

Spektakle zawierają w sobie elementy interakcji dzieci z aktorami, edukacji poprzez twórcze działanie i utrwalanie dobrych wartości. Wszystko to zawarte jest w plastycznych spektaklach zapewniających wrażenia estetyczne konieczne do prawidłowego rozwoju młodego widza.

Bajka o smoku Kubie

Przesłanie historii, będące afirmacją “bycia sobą”, zostało wyartykułowane językiem klasycznej bajki. Są tu wyraźnie zarysowane postaci, jest konflikt, jest wreszcie wyraźna puenta.

Początek

Początek to pierwszy spektakl przygotowywany w ramach planowanego cyklu przedstawień, które pod wspólnym tytułem Biblijny Teatr Dziecięcy próbują opowiedzieć najmłodszemu widzowi cala (no, może prawie cala) Biblie. Opowiadamy wiec o sprawach ważnych i poważnych. Jednocześnie opowiadamy dzieciom, wiec siłą rzeczy musimy nieco “spuścić z tonu”. Snujemy opowieść bez zadęcia, śmiertelnej powagi, szukając prostoty i uśmiechu. To nawet stosunkowo łatwo przychodzi. Trudniej, gdy trzeba mówić o tragedii, grzechu, zbrodni Kaina. Ale cóż – i to, i tamto jest w tej historii. Dobro i zło – jak w dobrze wymyślonej baśni, w konflikcie, ale i z koniecznym Happy Endem.

Sennik Józefa

Czy widzieliście kiedyś psiaka, któremu coś się śni? Powarkuje, pohaukuje, śmiesznie przebiera łapami… O czym śni? Możemy się tylko domyślać – chyba, że Psiak sam chętnie opowiada o swoich snach… i równie chętnie je tłumaczy (nie każdy to potrafi, bo sny ukrywają znaczenia w tajemniczych obrazach).