Kultura w sieci

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenia Kulturalne Pro – Scenium otrzymało dotację z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” na realizację przedsięwzięcia pn. Spektakl „Totus Tuus – misterium muzyczne” Teatru A w sieci.   

Projekt dotyczy filmowej rejestracji/montażu spektaklu Teatru A pt.: „Totus Tuus – misterium muzyczne”, którego premiera miała miejsce w 2014 r. ramach kanonizacji Św.Jana Pawła II w Gliwicach i wpisuję się w rok jubileuszowy 100-lecia urodzin Wojtyły.

W połowie października tego roku w internecie zostanie udostępniona reinscenizacja repertuarowego przedstawienia gliwickiej Grupy, która w tym roku świętuje 25-lecie artystycznej działalności.

Spektakl odwołuje się do wielowiekowej chrześcijańskiej tradycji hymnografii, poświęconej Maryi. Pojawiające się w spektaklu wątki biograficzne z życia Papieża, tyleż zobowiązujące moralnie (sylwetka wybitnego człowieka), co wyrastające z szerzej pojętego tła historyczno–społecznego, uwypuklają proces dojrzewania Wojtyły do wypowiedzenia słów zawierzenia Matce Boga: Totus Tuus (Cały Twój). Tragiczne, przełomowe wydarzenia z życia narodu, w których przyszło uczestniczyć, przeciwdziałając Karolowi Wojtyle, opowiedziane zostały w rytmie muzycznego misterium. Tajemnica i biografia…

W spektaklu oprócz artystów Teatru A, zaproszonych aktorów i muzyków występuje również Zespół Regionalny im. Jana Jędrola „Regle” z Poronina.

Już dziś serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na ten temat na stronach:

www.pro-scenium.org, www.teatr-a.org i na FB Teatru A

Więcej nt. spektaklu: https://teatr-a.org/spektakle/totus-tuus/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *